Home Kulture Ndërron jetë në moshën 79 vjeçare prezantuesi i njohur

Ndërron jetë në moshën 79 vjeçare prezantuesi i njohur

Personazhi i njohur i mediave, Don Imus ka ndërrur jetë të premten në mëngjes në moshën 79 vjeçare. Lajmin për vdekjen e Imus e ka konfirmuar familja e tij.

Imus vdiq në White Medical Center in College Station në Teksas ku ishte shtruar natën e Krishtlindjes, thuhet në deklaratën e familjes.

Prezantuesi i njohur në radio në vitin 2009 ishte diagnostifikuar me nivelin 2 të kancerit në prostatë.

Imus ishte prezantues në “Imus in the Morning,” një program radiofonik në mëngjes i cili brenda një kohe të shkurtër u bë i njohur në shkallë kombëtare.

Previous articleParashikimi i motit për sot, mëngjesi dhe darka me temperatura nën 0, dita e kthjellët por e ftohtë
Next articleE pabesueshme, në 90 vjet të La Ligas, Reali e Barcelona kanë vetëm një gol dallim