Home Politike Ndarja nga jeta e Princi Philipit, Xhaçka: Ngushëllime familjes mbretërore, lutjet tona...

Ndarja nga jeta e Princi Philipit, Xhaçka: Ngushëllime familjes mbretërore, lutjet tona janë me ju

Sot u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare princi Philip. Vdekja e tij ka marrë vëmendjen e të gjithë botës, duke nisur menjëherë edhe mesazhet e ngushëllimit për të venë e tij, mbretëreshën Elisabeth II.

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar lidhur me këtë lajm të trishtë për familjen mbretërore.

“Ngushëllimet më të thella për madhërinë e saj Mbretëreshë dhe Familjen Mbretërore për vdekjen e Lartmadhërisë së Tij Princit Philip, Duka i Edinburgut. Mendimet dhe lutjet tona janë me njerëzit e ‘Commonwealth’ në këtë ditë të trishtuar!”, shkruan Xhaçka.

SOURCEbulevard news
Previous articleTronditet Greqia! Vritet me 6 plumba gazetari i njohur i kronikës së zezë
Next articleLewandowski: Haaland do bëhet më i miri në botë, por pas meje!