Home Aktualitet “Na rrisni pagat”, pedagogët nuk tërhiqen nga kërkesat, protestë para Politeknikut

“Na rrisni pagat”, pedagogët nuk tërhiqen nga kërkesat, protestë para Politeknikut

Pedagogët janë hedhur sërish në protestë, ku kërkojnë rritjen e pagave.

Teksa janë mbledhur para Korpusit, pedagogët njëzëri i kanë bërë thirrje qeverisë që të plotësojë kushtet e tyre.

“Duam rritje page, dhe të rritet buxheti për arsimin”, thanë pedagogët. Mes të tjerash ata iu bënë thirrje studentëve që t’i bashkohen tubimeve të tyre, për një kauzë të përbashkët.

Previous articleModelja e njohur shqiptare që jeton në Itali: Futbollistët më shkruajnë çdo ditë, por s’u kthej përgjigje
Next articlePërfundon epoka Klopp? Në Angli të shqetësuar, “tallen” me Liverpool