Home Politike Myslim Murrizi del me deklaratën e fortë: Largohem nga politika nëse…

Myslim Murrizi del me deklaratën e fortë: Largohem nga politika nëse…

Kreu i grupit demokrat në parlament, Myslim Murrizi ka deklaruar  se nëse nuk fiton mandat do të largohet nga politika. Deputeti deri tani ka vendosur vetëm dy qarqet ku do kandidojë atë të Fierit dhe Tiranës, ndërsa nuk ka vendosur ende për të dy qarqet e tjera, pasi sipas kodit të ri, një kryetari partie i lejohet të garojë në 4 qarqe.

“Unë nuk përjashtoj asnjë qark për mandat, deri tani kam vendosur për qarkun e Fierit dhe Tiranës, ndërsa dy të tjetër nuk i kam vendosur ende. Largohem nga politika nëse nuk fitoj në mandat në 2021”, tha Murrizi.

SOURCEBulevard News
Previous articleMira Rakacolli tregon pse u vendos maska me detyrim edhe në ambiente të hapura
Next articleMaska me detyrim edhe në rrugë, Eugena Tomini zbulon prapaskenat nga grupi i ekspertëve