Home Kosova Mushkolaj ka disa fjalë për opozitën: Nëse nuk organizoheni për ta penguar...

Mushkolaj ka disa fjalë për opozitën: Nëse nuk organizoheni për ta penguar të keqen, tingëllon farsë

Analisti Imer Mushkolaj ka reaguar lidhur me qëndrimet e opozitës ndaj Marrëveshjes së Ohrit.  Mushkolaj ka shkruar se opozita duhet të ndërmarrë veprime konkrete nëse dëshiron ta pengojë zbatimin e kësaj marrëveshje. Nëse jo, atëherë tingëllon farcë.

 

Postimi i plotë

Opozita në parlament po thotë se marrëveshja e pranuar nga Kurti është e dëmshme, madje po e cilësojnë edhe si akt tradhtie. Por, këto parti nuk po ndërmarrin asgjë që ajo të mos zbatohet. Nëse marrëveshja është më e keqja ndonjëherë për Kosovën, atëherë nuk mjafton që partitë opozitare veç të japin opinione e të analizojnë situatën. Për këtë punë janë analistët. Duhet të organizohen, për ta penguar të keqen. Ndryshe, gjithçka tingëllon fallc dhe farsë.

 

Previous articleSaranda, kandidatin më sfidues të Lokaleve 2023!
Next articleE rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para