Home Opinion Muç Nano reagon për thirrjet e Berishës: Nuk është budalla, por i...

Muç Nano reagon për thirrjet e Berishës: Nuk është budalla, por i poshtër!

Nga Mustafa Nano

Asnjë verior nuk mund t’ia japë votën Edi Ramës”, tha Berisha në Tropojë.

Mund të thoshte: “hej shqiptarë, ju bëj thirrje nga veriu i vendit të mos ia japim votën Edi Ramës”, por jo, zgjodhi një mënyrë tribale e përçarése. 

Dhe nuk u ndal me kaq. Veçoi sjelljen “anti veriore” të Ramës, duke e quajtur këtë të fundit “racist”. Sipas çdo përkufizimi, racist është ai njeri qé beson se raca e tij është më e mirë dhe më e epërme sesa një racé tjetér.

Kështu i bie që Berisha i sheh jugorët (tok me “përfaqësuesin” e tyre, Ramën) si një racë dhe veriorët “e vet” si një racë tjetër.

Hej shqiptarë, mos e merrni për budalla! Është i poshtër.

Previous articleShembja banesës nga shpërthimi i bombolës/ Humb jetën e moshuara, mësohet gjendja shëndetësore e bashkëshortit
Next articleProvinca kanadeze Alberta shpall gjendje të jashtëzakonshme pas zjarreve masive