Home Aktualitet Moti për ditën e sotme. Temperatura përvëluese, ja sa do të shënojë...

Moti për ditën e sotme. Temperatura përvëluese, ja sa do të shënojë termometri në orët e pikut!

Këte të diel Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Depërtimi i masave ajrore me origjinë nga Afrika e Veriut do të bëjë që temperaturat e larta dhe orët e gjata me diell të mbizotërojnë në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim -verilindje me shpejtësi mesatare deri në 7m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Më poshtë tabela me temperaturat. Maksimalja kap vlerën e 41 gradëve ditën e sotme.

Image
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, e Diel 23 Korrik 2023
Next articleE zë poshtë cisterna me ujë e kamionit, vdes punëtori turk në Skrapar