Home Aktualitet Moti i keq në Korçë, 8 fshatra mbeten pa energji elektrike

Moti i keq në Korçë, 8 fshatra mbeten pa energji elektrike

Moti i keq në vend ka sjellë erëra të forta, përmbytje dhe disa vende të tjera kanë mbetur dhe pa energji elektrike. Më e prekura është Korça, ku kanë mbetur pa energji elektrike 8 fshatra.

Njoftimi i plotë:

Dispeceria Rajonale Korce na njofton se aktualisht janë 205 abonente rurale pa energji ne fshateat Rehove, Kodras, Peshtan dhe zona Vithkuq, dhe Gjyres, Verlen, Cipan ne Devoll. Grupet po punojne per eliminimin e defekteve ne terren.

Previous articleJennifer Lopez shkëlqen në premierën e filmit të saj të ri
Next articleBashkia e Durrësit i përgjigjet akuzave të Ilir Metës: Ura në Fushë Draç, Ishëm që u shemb ditën e sotme është investim i Partisë Demokratike