Home Opinion Mos qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës dhe Edi Ramës!

Mos qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës dhe Edi Ramës!

Nga Erion Dasho
Sigurisht që sot në komunitetin e mjekëve shqiptarë dominon dhimbja. Një prej më të mirëve prej nesh, Dr. Geri Husi u nda sot nga jeta.
Jo shumë njerëz i kanë hak fjalët e mira që thuhen për ta kur largohen nga jeta, por Geri ishte ndër ata fare pak njerëz që meritonte shumë më tepër se sa po thuhen sot për të. Ishte i veçantë dhe prandaj dhimbja e tij ndihet shumëfish.
Sidoqoftë, një pyetje më ka munduar jo vetëm sot që vdiq Geri por edhe para disa ditësh kur vdiq Dr. Gëzimi dhe pak më vonë kur humbën jetën tre infermierët.
NË SE DY MIJË VAKSINAT E PFIZER DO TË ISHIN ADMINISTRUAR PËR 2-3 DITË QË NË JANAR DHE NUK DO TË ISHIN ZVARRITUR PA FUND QË KRYEMINISTRI DHE MINISTRJA TË POZONIN ME MJEKËT E OBORRIT, PASTAJ ME “PERSONALITETET” DHE NË FUND ME “GJYSHËRIT”, A MUND TË ISHIN SHPËTUAR KËTO JETË?!
Përgjigjen e saktë asnjëherë nuk do ta mësojmë, por fakti është se edhe para vaksinës, në Europë kishte muaj të tërë që nuk vdisnin më mjekë. Vdekjet në mjekë në Shqipëri janë më të larta se vdekjet në vendet që kanë disa dhjetëra herë më tepër mjekë së ne!
Z. Kryeministër dhe Zj. Ministre,
PËRSE VAZHDOJNË TË VDESIN MJEKË DHE INFERMIERË NË SHQIPËRI?!
SOURCEBulevard News
Previous articleMeta uron Papa Françeskun: Mesazhet e dhëna nga Shenjtëria Juaj janë mesazhe shprese për të ardhmen e begatë
Next articleIncidenti me gazetaren/ Reagon Presidenti Meta: Dënoj me ashpërsi dhunën e papranueshme fizike të ushtruar sot nga Kryeministri ndaj gazetares