Home Ekonomia Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”/ Me sa shiten dhe blihen...

Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”/ Me sa shiten dhe blihen euro e dollari sot?

Sot, më 4 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Euro blihet me 107 lekë dhe shitet 108.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.1 lekë dhe shitet me 126.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.3 lekë, ndërsa në shitje me 112.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72 lekë, ndërsa në shitje me 74.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Monedhat e huaja nuk dalin nga "gremina"/ Me sa shiten dhe blihen euro

Previous articleParashikimi i motit, e hënë, 4 shtator 2023
Next articleGazment Bardhi thërret Sali Berishën në mbledhje, kërkon takim me të gjithë deputetët e grupit