Home Ekonomia Monedhat e huaja në krizë/ Me sa shiten e blihen euro dhe...

Monedhat e huaja në krizë/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari sot?

Sot më 24 korrik 2023, dollari amerikan blihet me 90.4 lekë dhe shitet me 91.5 lekë.

Euro blihet me 100.6 lekë dhe shitet 101.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 115.4 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104 lekë, ndërsa në shitje me 105.1lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68 lekë dhe në shitje me 71.3 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Monedhat e huaja në krizë/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari sot?

Previous articleParashikimi i motit, e hënë, 24 korrik 2023
Next article60% e shqiptarëve nuk janë në gjendje të përballojnë një javë pushime, rekord në rajon