Home Sport Modric ftohet nga Kroacia për kualifikimet në Evropian

Modric ftohet nga Kroacia për kualifikimet në Evropian

Luka Modric do të vazhdojë të jetë pjesë e Kombëtares së Kroacisës.

Mesfushori i Real Madridit është ftuar nga kombi i tij për ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian.

Përkundër moshës prej 37 vjeçare, ai po vazhdon të jetë lojtar kyç për Real Madridin dhe Kroacinë.

Ai është bërë legjendë e Kroacisë, duke e udhëhequr deri në finalen e Botërorit 2018. Në Botërorin e kaluar, Kroacia e zuri vendin e tretë.

Previous articleDënohet me 15 vjet burg liderja e opozitës në Gjeorgji
Next articleRrëfimi i një prej vajzave më të bukura të Tiranës: Emri im për pak më mori më qafë