Home Aktualitet Ministrja Olta Xhaçka bën publik kontributin e SHBA-së për Policinë Ushtarake shqiptare

Ministrja Olta Xhaçka bën publik kontributin e SHBA-së për Policinë Ushtarake shqiptare

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar fotot nga godina e re që është ndërtuar dhe që do të shërbejë për ndalimin disiplinor nga policia ushtarake. Mjediset e reja me kamera sigurie janë ndërtuar nga SHBA.

“Krah për krah me aleatin tonë strategjik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës për rritjen e kapaciteteve të Forcave të Armatosura. Në Policinë Ushtarake falë mbështetjes së Ambasadës së SHBA në Tiranë janë ndërtuar mjediset e reja të ndalimit disiplinor.

Bashkëpunimi do të vijojë me trajnimin e specialistëve të hetimit në Forcat e Armatosura. Krah për krah” shkruan ministrja.

“Do të trajnojë edhe specialistët e hetimit”,

SOURCEbulevard news
Previous articleSondazhi i Facebookut: Një në tre biznese kanë larguar punëtorët nga puna gjatë pandemisë COVID-19
Next article8 gjërat që çiftet e lumtura nuk i bëjnë