Home Politike Ministrja e Jashtme takon homologun e saj të Finlandës: Shqipëria mbështet plotësisht...

Ministrja e Jashtme takon homologun e saj të Finlandës: Shqipëria mbështet plotësisht anëtarësimin e në NATO

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka takuar homologun e saj të Finlandës Pekka Haavisto gjatë Samitit të NATO-s në Madrid.

‘Takimi i shkëlqyer me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës Pekka Haavisto gjatë Samitit të NATO-s në Madrid. Shqipëria mbështet plotësisht anëtarësimin e Finlandës në NATO.

E mirëpritur marrëveshja e suksesshme mes  Turqisë, Finlandës dhe Suedisë që hap rrugën për anëtarësimin e dy vendeve në aleancë.

BASHKË MË TË FORTË!’- shkruan Xhaçka.