Home Bota Ministri i Jashtëm britanik i vjen në ndihmë Marokut pas tërmetit: Jemi...

Ministri i Jashtëm britanik i vjen në ndihmë Marokut pas tërmetit: Jemi të gatshëm t’i ndihmojmë në të gjitha mënyrat

Ministri i Jashtëm britanik, James Cleverly, tha se Britania është e gatshme që të ndihmojë Marokun në të gjitha mënyrat e mundshme.

“Ne jemi të gatshëm të ndihmojmë miqtë tanë marokenë në çfarëdo lloj mënyre që mundemi”, tha Cleverly.
Cleverly tha se lajmet e tërmetit ishin shkatërruese për britanikët.

“Lajmet ishin shkatërruese nga tërmeti i madh jashtë Marrakeshit, Marok”, tha Cleverly.

Previous articleAnthony thyen heshtjen dhe flet si qëndon e vërteta: Nuk e çoj nëpër mend të vë dorë mbi një grua, u ndjeva keq kur më përjashtoi Brazili
Next articleDrogë e presuar në pako, gati për shpërndarje drejt Greqisë. 2 të arrestuar dhe 1 në kërkim