Home Aktualitet Ministri grek Dendias mbërrin në Tiranë, futet nga dera e përparme në...

Ministri grek Dendias mbërrin në Tiranë, futet nga dera e përparme në Ministrinë e Jashtme

Ndërsa te Ministria e Jashtme prej pak minutash protestohet nga mbështetës të PDIU dhe shoqatës Çamëria, ministri i jashtëm grek Nikos Dendias ka mbërritur në vend takim dhe është futur nga dera e përparme.

Ashtu siç e kishte paralajmëruar PDIU ka nisur të protestojë. Ndërkohë që policia ka shoqëruar edhe drejtuesin e lëvizjes VV në Tiranë, Bojken Abazi, si dhe një qytetar tjetër që mbante një pankartë “Çamëria është gjallë”.

SOURCEbulevard news
Previous articleSërish tensione të forta te Ministria e Jashtme/ Idrizi shpërthen ndaj Policisë: Ju e ruajtët ministrin e jashtëm të mos na shihte ne
Next articleÇfarë do të thotë mesazhi i Biden për Kosovën?