Home Kosova Ministri Agani po viziton Londrën

Ministri Agani po viziton Londrën

aganiNjë delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Ministri Ferid Agani po qëndron për një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe.

Në ditën e parë të vizitës në Londër, Ministri Agani ka takuar homologen tij britanike, Ana Soubri me të cilën ka biseduar për mundësitë e bashkëpunimit të ndërsjellë si dhe janë dakorduar për ngritjen e grupeve te punës në funksion të konkretizimit të këtij bashkëpunimi.

Previous articleCarney: Komentet e Karzait-të rreme
Next articleKuvend, Thaçi: Deklaratat e Nikollicit, gënjeshtra të kulluara