Home Kosova Milaim Zeka reagon pas deklaratës së bujshme: Ja ku gaboi PDK

Milaim Zeka reagon pas deklaratës së bujshme: Ja ku gaboi PDK

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar reagimin e PDK ndaj deklaratës së Albin Kurtit. Zeka shprehet se Kurti kishte të drejtë kur tha se duhen hetuar proceset e privatizimit dhee tenderat.

Postimi i Zekës

Reagim foshnjor i PDK-se ndaje reagimit shterpe te Albin Kurtit

Albin Kurti ka folur per vershimet. E tha “qe ato kane nxjerrure ne pah deshtimet 20 vjeçare”! Albini e sheh vetem zi e terr te kaluaren 20-vjeçare te ketije vendi.

Pjesa ku Albini kishte te drejte, eshte deklarata e tije per hapjen e hetimeve per çdo gje.

Reagimi i zedhenesit te PDK-se ishte kunder vizites te Vjosa Osmanit ne Bruksel, te cilen e quan “te panevojshme”, si dhe deklarates te Albin Kurtit.

E para, sipas mendimit tim, kjo vizite eshte shume e nevojshme, dhe e dyta, Albini nuk ka shtru asfalt si pete laknori. Ma mire eshte per PDK-ne me thane: Po, e mbeshtesim deklaraten e Albin Kurtit per hapjen e hetimeve ndaje procesit te privatizimit, te shpronsimeve, te çdo tenderi, edhe kush ka vjedhe e keqeperdor, duhet me i llogarite dyerte e burgut.

Kjo deklarate i shkon per shtati nje partie e cila eshte per reforma, dhe qe vertete don me luftu korrupcionin dhe krimin e organizuar…!!!

Zhak Shiraku, ish presidenti i Frances, eshte denuar pas 30 viteve per hajnite qe i kishte ba ne kohen sa ishte Kryetar e Bashkise te Parisit!!!