Home Politike Meta paralajmëron zhvillime të bujshme: Ja akti më i madh që do...

Meta paralajmëron zhvillime të bujshme: Ja akti më i madh që do bëj pas 25 prillit!

marreveshj

“Është detyra e presidentit të nderojë heronjtë. Këta duan të zhbëjnë atdheun,” tha ai, duke theksuar se personazhet e dekoruar, nuk ishin nderuar më parë, duke përmendur Avni Rustemin.Kam dekoruar pasi jam konsultuar me historianët dhe personalitet,” tha Meta në një emision televiziv. Ai u shpreh se pasojat për prishjen e 5 qershorit do jenë të paimagjinueshme.

“I kam bërë të gjitha aktet dhe do i bëj të gjitha. Do bëj të gjitha aktet e një presidenti patriot. Akti më i madh që do të bëj është që bashkë me popullin shqiptar do e fusim pas 25 prillit Shqipërinë në epokën e sundimit përmes referendumeve,” tha Meta.
SOURCEBulevard News
Previous articleSokrati: I ndershmi mbetet gjithmonë fëmijë
Next articleNjë ditë pasi rihapi kufijtë, Maqedonia e Veriut sot vendos për masa të reja anti-Covid