Home Politike Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a...

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

I papërmbajtur ka qenë sot Ilir Meta në konferencën për mediat kur u pyet për dosjet e ish-sigurimit.

“O Edi Rama o Lepurush. Të ishe bashkëpunëtor ti e di shumë mirë si duhet të ishe. Mos merr mendtë e A. H që do të përfundojnë edhe më keq se Klareta. Ti duhet të vish në çdo studio që do dhe do të marrësh edhe atë punonjësin e ish-sigurimit të shtetit, më të gjitha gjeneralitetit e tij, dhe pastaj ti i dashur mund të kërkosh çdo gjë nga Ilir Meta. O djali i Kristaq Ramës, ne do të shporrim me poezinë e Havzi Nelës, me poezinë ‘Liri a vdekje’”, iu drejtua Meta Kryeministrit.

Previous articleSot miqësorja e Kombëtares kundër Arabisë Saudite, ndeshja në terr: As transmetim as kamera në stadium
Next articleSazan Guri: Gjermania po na merr meshkujt hamshorë, për të mbarsur gratë gjermane