Home Sport Mes qindra garuesve të Europës, Luiza Gega i dhuron një tjetër trofe...

Mes qindra garuesve të Europës, Luiza Gega i dhuron një tjetër trofe Shqipërisë

400 pjesëmarrës nga Shqipëria dhe vende të Europës kanë qenë pjesëmarrës së Maratonës “Vlora vrapon” e cila zhvillohet për të tretin vit radhazi.

Kreu i klubit shumësportësh Flamurtari, Klevis Kaso tha se kjo maratonë synohet të kthehet në traditë për t’i dhënë më shumë zë të ashtëquajturit edhe turizëm sportiv.

Fituesi i maratonës në garën 10 km u shpall Kampionia e Europës Luiza Gega.

Previous articleGara e “Tirana Art Festival”/ Gjysmëfinalja zhvillohet në ambientet e Amfiteatrit
Next articleKosova dhe Serbia: shtytja e pafat e perëndimit për të shëruar ndarjen