Home Kronika Me pranga në duar, ja momenti kur arrestohet autori i vrasjes së...

Me pranga në duar, ja momenti kur arrestohet autori i vrasjes së dyfishtë në Gramsh, policia: Dyshohet se…

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, pas marrjes së njoftimit, dje rreth orës 14:50, se në fshatin Tervol, Gramsh, kishte ndodhur një krim i dyfishtë, janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes.

Nga veprimet e para hetimore rezultoi se shtetasi Xh. S., 80 vjeç, dyshohet se për motive të dobëta, ka vrarë, me send të mprehtë (sëpatë), bashkëshorten e tij, shtetasen Z. S., rreth 74 vjeçe, e cila ndodhej në banesë, dhe më pas ka vrarë vëllanë e tij, shtetasin Sh. S., 73 vjeç, i cili ndodhej në territorin e banesës së tij, rreth 1 kilometër larg nga banesa e autorit.

Fale veprimeve të shpejta të shërbimeve të Policisë u bë kapja dhe shoqërimi i autorit, për në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti i mprehtë sëpatë me të cilën autori  dyshohet që ka kryer krimin  e dyfishtë.

 

 

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Previous articleEkspertët japin njoftimin e rëndësishëm: Deri në katër filxhanë kafe në ditë nuk janë të dëmshëm
Next articleJeta pas Covid-19/ Pse rimëkëmbja e Kinës mund të ketë efekte anësore të këqija, frikë për norma interesi më të larta