Home Bota Me para dhe shpërblime të tjera, Rusia përpiqet t’i joshë burrat të...

Me para dhe shpërblime të tjera, Rusia përpiqet t’i joshë burrat të luftojnë në Ukrainë

Një fushatë e re është duke u zhvilluar në të gjithë Rusinë që kërkon vullnetarë për të rritur trupat e saj për luftën në Ukrainë, sipas një raporti të agjencisë së lajmeve Associated Press.

Reklamat premtojnë shpërblime me para dhe përfitime të tjera, sipas raportit.

Duke shtuar se zyrat e regjistrimit po punojnë me universitetet dhe agjencitë e shërbimit social për të joshur studentët dhe të papunët.

Kremlini mohon që një thirrje tjetër është planifikuar për atë që e quan “operacioni i tij special ushtarak” në Ukrainë.

Previous articleE rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para
Next articleDebatuan në gjendje të dehur dhe kundërshtuan kolegët, pezullohen tre efektivët e policisë