Home Politike Me këngën e Pitbull, PD zbulon kolonën zanore të aksionit politik

Me këngën e Pitbull, PD zbulon kolonën zanore të aksionit politik

Partia Demokratike ka publikuar edhe kolonën zanore të aksioni të saj politik në Kuvendi Kombëtar.

Kolona zanore është një nga hitet më të njohura të raperit amerikan Pitbull në bashkëpunim me Kristina Aguilerën. Ndonëse vete ka lindur në Amerikë, Pitbull është me origjinë nga Kuba dhe familja e tij ka luftuar kundër regjimit komunist të Fidel Kastros. Ky hit në youtube numëron rreth 740 milionë shikime.

Disa nga vargjet e saj janë:

E shikoj të ardhmen,
por jetoj momentin
Bën sens apo jo

Kam humbur shumë, dhe kam mësuar shumë
jam ende i pamposhtur si Shula

Baby ne mund të shohim gjithë botën
dhe unë të të jam cfarë te të dojë zemra
Koha është flori
dhe unë kam kohë plot,
Ndaj si kronometër le ta ndalim kohën,
Të shijojmë këtë cast

Ta përjetojmë këtë çast

 

Previous articleZbardhen ndryshimet në statutin e PD, Basha edhe kryetar i grupit parlamentar
Next articleU vra në Itali, i jepet lamtumira Klajdi Bitrit, i pranishëm ministri Balla