Home Aktualitet Mbyllen 3 fasoneri nga pandemia, 332 raste aktive brenda qarkut

Mbyllen 3 fasoneri nga pandemia, 332 raste aktive brenda qarkut

Tre fasoneri janë mbyllur në Gjirokastër si pasojë e Covid-19. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Brikena Metaj.

Mësohet se në këto fasoneri ka pasur raste me COVID-19, duke bërë që ato të mbyllin punën. Zyrtarisht janë 322 raste aktive në qark Gjirokastër.

Kujtojmë se në vendin tonë dje u regjistruan 8 viktima si dhe 563 raste me COVID-19.

SOURCEBulevard News
Previous articleRama i përgjigjet presidentit: Shkoni autoambulancat, s’janë të Vasilit, as të Kryemadhit
Next articleConte: Të bashkuar për mënjanimin e një bllokimi të ri