Home Kronika Mbetën në mes të detit pasi mjeti lundrues pësoi defekt, shpëtohen 3...

Mbetën në mes të detit pasi mjeti lundrues pësoi defekt, shpëtohen 3 shtetasit e huaj në Vlorë

Policia Kufitare e Vlorës i ka ardhur në ndihmë disa shtetasve të huaj që kishin ngelur në det pasi mjeti i tyre lundrues kishte pësuar defekt.

3 shtetasit e huaj ishin nisur nga Kroacia dhe e kishin të pamundur të vazhdonin lundrimin e tyre në drejtim të Turqisë ku kishin dhe destinacionin.

Njoftimi i policisë:

Policia Kufitare e Vlorës iu vjen në ndihmë disa shtetasve të huaj që kishin ngelur në det dhe e kishin të pamundur vazhdimin e lundrimit, me mjetin e tyre lundrues që kishte pësuar defekt.

Mbrëmjen e djeshme, salla operative e Policisë Kufitare Vlorë ka marrë njoftim për 3 shtetas që ishin duke lundruar në det, përball derdhjes së lumit Seman, me një mjet veliere me të cilën ishin nisur nga Kroacia dhe e kishin të pamundur të vazhdonin lundrimin e tyre në drejtim të Turiqsë ku kishin dhe destinacionin, pasi mjeti lundrues kishte pësuar defekt.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë Kufitare, për t’iu ardhur në ndihmë 3 shtetasve të huaj.

Shërbimet e Policisë i kanë shoqëruar me mjetin e Policisë Kufitare drejt Stacionit Kufitar të Triportit. Të tre shtetasit aktualisht janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Policia e Kufitare e Vlorës është e angazhuar maksimalisht në shërbim të qytetarëve dhe të vizitorëve, për të krijuar një ambient sa më të sigurtë.

Previous articleVuçiç i thur lavde Orban dhe kryediplomatit hungarez i cili deklaroi se s’do ta mbështesë anëtarësimin e Kosovës në BE
Next articleFutbollistët e njohur Messi dhe Cr7 në një ditë arrijnë rekorde historike!