Home Bota Mbërrin Viti i Ri 2023 në Zelandën e Re, qielli ‘ndizet’ nga...

Mbërrin Viti i Ri 2023 në Zelandën e Re, qielli ‘ndizet’ nga spektakli i fishekzjarrëve

Zelanda e Re është shteti i parë që pret Vitin e Ri 2023. Ashtu si për çdo vit, edhe për 2023 qielli është “pushtuar” nga spektakli i fishekzjarrëve.

Qytetarët kanë shijuar atmosferën festive në Auckland, me shpresën për një vit sa më të mirë.

Previous articleBlerjet e fundvitit, a e frenoi inflacioni konsumin?
Next article18 vite me të njëjtin klub dhe 60 gola, legjenda e La Liga-s i jep lamtumirën skuadrës