Home Sport Mbappe kontaktoi Realin pasi nënshkroi kontratën me PSG-në

Mbappe kontaktoi Realin pasi nënshkroi kontratën me PSG-në

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, i bëri një lutje të dëshpëruar Real Madridit pasi nënshkroi një kontratë të re për të qëndruar në Paris verën e kaluar.

Agjentët e yllit francez i telefonuan Real Madridit në fund të verës së kaluar për të parë nëse kishte ndonjë shans që klubi spanjoll mund ta nënshkruante atë, sipas MARCA-s. Klubi nuk ishte i përkushtuar në atë kohë, por theksoi se sulmuesi do të duhet të ndryshojë pritjet dhe qëndrimin e tij financiar.

Mbappe thuhet se është gati të largohet me forcë nga Parisi. Ai nuk planifikon të shkaktojë një klauzolë në kontratën e tij, që do ta mbajë atë në PSG deri në vitin 2025. Në vend të kësaj, ai do t’i kërkojë klubit ta nxjerrë atë në shitje në një përpjekje për të detyruar lëvizjen, shkruan Goal.

Sulmuesi francez nënshkroi një nga marrëveshjet më të mëdha në historinë e futbollit verën e kaluar, me vlerë rreth 6 milionë euro në javë. Kontrata përfshin një bonus masiv nënshkrimi prej 180 milionë eurosh që do të paguhet plotësisht – edhe nëse lojtari vendos të largohet nga klubi përpara se marrëveshja e tij të skadojë në 2024.

Menaxheri Christophe Galtier këmbënguli se Mbappe do të qëndrojë derisa t’i skadojë kontrata:

“Nuk duhet të përpiqem të bind Kylian Mbappen për projektin e PSG-së. Kylian është një lojtar i Paris Saint-Germain, ai e tregon këtë në çdo lojë dhe ka një vendosmëri të madhe për të pasur sukses dhe për ta sjellë klubin sa më lart që të jetë e mundur”, insistoi ai në një konferencë për shtyp.

Previous articleReichstag, e vërteta e fshehur e zjarrit që Hitleri e përdori për eliminimin ekundërshtarëve
Next articlePse Berisha po trash zërin përditë e më shumë kundër SHBA