Home Sport Mbappe ka një marrëveshje me Realin?

Mbappe ka një marrëveshje me Realin?

Mbetet temë dite e ardhmja e Kylian Mbappé. Sulmuesi nuk ka vendosur ende, por këtë herë ishte Bruno Satin, përfaqësuesi i lojtarit në Francë, i cili foli për të ardhmen e sulmuesit.

Ai e bëri këtë gjatë një ndërhyrje në “Canal + France” dhe njoftoi se, sipas burimeve të tij, futbollisti kishte tashmë një marrëveshje në parim me Real Madridin.

“Ndjenja ime është më shumë se sa ai është i gatshëm ta bëjë atë. Unë gjithashtu kam disa informacione, sipas të cilave Kilian Mbapé dhe familja e tij kanë një marrëveshje me Real Madridin. Në parim ekziston një marrëveshje nga ana e lojtarit, por ne gjithashtu kemi nevojë për marrëveshjen e PSZH-së,“ tha mes terash Santin.

Padyshim që sheikët nga Katatari nuk kanë vendosur të bëjnë pa Kylian Mbappé. Ai shumë mirë mund ta përfundojë kontratën e tij dhe të largohet me parametra zero. Historia na ka mësuar që nëse presidentët nuk duan që një lojtar të largohet, e bëjnë këtë derisa ai të mos jetë më i tyre”.

SOURCEBulevard News
Previous articleBerisha, njëlloj si Anteu, humbi betejën finale të jetës së tij
Next articleYuri Kim përshëndet punën e GJK: Çështje edhe më të vështira po vijnë! SHBA do të jetë me Shqipërinë derisa drejtësia të jetë funksionale