Home Sport Mascherano: Ndeshja me Malagën ishte emocionuese

Mascherano: Ndeshja me Malagën ishte emocionuese

largea_mas1358155995 Argjentinasi i Barcelonës, Javier Mascherano përgëzoi skuadrën e Malagas pas fitores 3-1 të katalanasve, duke vlerësuar ekipin e Manuel Pellegrinit për lojën që zhvilluan duke e bërë atë të bukur dhe spektakolare.

“Malaga bëri një punë të mirë. Ata luajën mirë dhe diferënca me ne nuk ishte e madhe. Është emocionuese kur luan ndaj të tilla skuadrash dhe kur kundërshtari përpiqet të shënoj dhe jo që të mbyllet në mbrojtje.”

Barcelona regjistroi dhe një rekord të ri pasi deri në këto momente ka barazruar një herë dhe i ka fituar të gjitha takimet, duke grumbulluar 55 pikë.

Previous articleLouise Redknapp bën pë vete meshkujt e femrat
Next articleAutonomia për veriun, rrezik për rajonin