Home Rajoni Marrëveshja në Ohër, Shtëpia e Bardhë: Kosova dhe Serbia të nisin sa...

Marrëveshja në Ohër, Shtëpia e Bardhë: Kosova dhe Serbia të nisin sa më shpejt implementimin

Zyrtarë të lartë amerikanë kanë përshëndetur dakordwsinw mes Kosovës dhe Serbisë mbi aneksin e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare në SHBA, Adrienne Watson, ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër të Maqedonisë Veriore më 18 mars.

“Ne mirëpresim marrëveshjen e lehtësuar nga BE-ja dhe të mbështetur nga SHBA-ja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe u bëjmë thirrje të dyja palëve që të fillojnë zbatimin e detyrimeve të tyre sa më shpejt të jetë e mundur”, ka shkruar Watson.

Previous articleKush është influenceri, ish-kampion i karatesë që kandidon për President në Mal të Zi: Jam ndryshe nga të tjerët
Next articleKroos i përgjigjet pyetjes miliona dollarëshe