Home Maqedonia Maqedoni: Takohen Thaçi dhe Gruevski

Maqedoni: Takohen Thaçi dhe Gruevski

largea_thaci-gruevski1359534843Me ftesë të kryeministrit Nikolla Gruevski, sotnë Qeveri do të realizohet takimi mes tij dhe liderit të opozitës shqiptare Menduh Thaçit. Lajmin për takimin e Thaçit me Gruevskin, e konfirmojnë për mediat burime brenda PDSH-së dhe Qeverisë. Edhe pse zyrtarisht nuk njoftojnë për temën e takimit, mësohet se Thaçi dhe Gruevski do të bisedojnë për krizën e fundit politike në vend, proceset eurointegruese dhe zgjedhjet lokale. Takimi Thaçi Gruevski pesë vite pas prishjes së koalicionit qeveritar VMRODPMNE –PDSH.

Previous articleDështon votimi, rihapet konkursi për bordin e RTK-së
Next articleHelen Flanagan set fotosh për New Magazine