Home Sport Manchester Utd shton Reguilonin në listën e objektivave

Manchester Utd shton Reguilonin në listën e objektivave

Manchester Unitedi do të kthehet në treg në kërkim të mbrojtjes pasi Luke Shaw mori një dëmtim gjatë javës.

Shaw i është bashkuar listës gjithnjë në rritje të emrave në listën e lëndimeve të Unitedit, e cila përfshin nënshkrimet e verës Mason Mountin dhe Tyrell Malacia.

Megjithatë, ashpërsia e dëmtimit të mbrojtësit të majtë besohet të jetë më e keqe se sa mendohej në fillim, duke e detyruar dorën e Unitedit në aspektin e nevojës për një zëvendësim.

Reguilon, i cili është ende në listën e Spurs pasi kaloi sezonin e kaluar në huazim te Atletico Madridi, është emri i fundit i shtuar në listën e objektivave pas Marc Cucurellas të Chelseat, sipas “Manchester Evening News”.

Duke folur pas fitores, Ten Hag tha: “Mund të jetë (që United të nënshkruajë një mbrojtës të majtë).

Mendoj se ne gjithmonë duhet të parashikojmë situatat. Nëse ka mundësi, atëherë po, por duhet të jetë lojtari i duhur përndryshe duhet të merremi me skuadrën aktuale. Kemi kaluar skenarët para sezonit dhe nëse ka ndodhur, ne kemi zgjidhjen”.

Previous articleU nisën nga Durrësi për në Sarandë por mbetën në det pasi veliera pësoi defekt, shpëtohen 3 turistët turq
Next articleGjurmimi i naftës në Shpirag, eksperti Çoçoli jep lajmin e mirë: Përfitime kolosale përmes…