Home Sport Manchester Utd kthen sytë nga talenti 18-vjeçar i Brightonit

Manchester Utd kthen sytë nga talenti 18-vjeçar i Brightonit

Sipas raportimeve nga mediet britanike, “Djajtë e Kuq” i kanë vënë syrin Evan Ferguson, sulmuesit 18-vjeçar që është në pronësi të Brighton-it.

Irlandezi ka kontratë deri në 2026-ë me “pulëbardhat” dhe vlera e kartonit të tij aktualisht në treg shkon rreth 10 milionë euro.

Në një situatë të tillë Manchester United nuk do të donte ta humbiste mundësinë që ta kishte këtë talent në skuadër, duke ndihmuar veten për disa vite me radhë.

Previous articleZjarr në një pallat në Selanik. E reja hidhet nga ballkoni, tre të plagosur
Next articlePostimi emocionues i të mbijetuarit të masakrës së Suharekës: Ne jemi dëshmia e asaj që ndodhi