Home Bota Macron: Në ditët në vijim do të flas me Putinin! Negocimi është...

Macron: Në ditët në vijim do të flas me Putinin! Negocimi është ende i mundur

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka njoftuar se së shpejti do të flasë me homologun e tij rus, Vladimir Putin, dhe ka shprehur shpresën se negociatat për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë janë “ende të mundshme”, raportojnë mediat e huaja.

Gjatë vizitës së tij shtetërore në Uashington, Macron tha se donte të fliste me Putinin “në ditët e ardhshme”.

“Dua të bëj fillimisht këtë vizitë shtetërore dhe të kem diskutime të thella me Presidentin Biden dhe ekipet tona”, tha Macron për Good Morning America të ABC .

Previous articleArben Ristani: Në 6 dhjetor në protestë për t’i treguar BE-së se Shqipëria ka zot dhe se ne luftojmë për demokraci
Next articleRudi Vata: Edoardo Reja nuk ishte problemi më i madh për Kombëtaren, por sistemi