Home Politike “Lulzim Basha është njeri pa karakter”, Erion Braçe i publikon kreut të...

“Lulzim Basha është njeri pa karakter”, Erion Braçe i publikon kreut të PD foton: Ai të shet!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka shpërthyer mëngjesin e sotëm ndaj kreut të PD, Lulzim Basha. Përmes një postimi në rrjetet sociale Braçe e përshkruan Bashën si një njeri pa karakter që nuk mban përgjegjësi dhe është i gatshëm të të shesë në çdo moment.

Postimi i plotë:

TE NGASESH MAKINEN

PA PATENTE,

NUK ESHTE NJESOJ SI TE GATUASH

PA DITUR!

Qarkullimin ne rruge e rregullon ligji;

Nese shkel ligjin paguan!

Gatimi ne shtepi nuk eshte i tille;

Nese gatuan nje gje te shpifur, thjesht nuk ta ha kush, porosit diku e ha ate.

Por te dyja puqen ne nje pike;

Tek BESIMI!

Besimi vjen nga karakteri!

Ate ose e ke, ose nuk e ke!

Lulzim Basha eshte nje njeri pa karakter!

Cdo gje e ben me sikur, me gjasme,

me hile, sic ketu duke “gatuar”!

Por jo vetem kaq, e ben dhe

nuk i del per zot, nuk merr pergjegjesi, nuk mban pergjegjesi, te shet!

Burre lind, nuk behesh!

Eshte ceshtje karakteri, jo gjatesie!

“Lulzim Basha është njeri pa karakter”, Erion Braçe

SOURCEBulevard News
Previous articlePublikohet raporti i Freedom House, tregon shkakun e rënies me 1 pikë të Shqipërisë: Mbetet pjesërisht e…
Next articleKursi i Këmbimit/ Dollari ka rënien më të madhe! Euro e pandryshuar