Home Sport Luhet për finalen e EL, Juventus i duhet fitorja ndaj Sevillia-s! Leverkusen...

Luhet për finalen e EL, Juventus i duhet fitorja ndaj Sevillia-s! Leverkusen do përmbysjen ndaj Romës, Mourinho: Sonte nderojmë tifozët

Juventus do kërkojë sonte ti japë kuptim sezonit, duke tentuar kualifikimin në finalen e Europa League në Sevilje të Spanjës. Ndeshja e parë në Torino u mbyll në barazimin 1-1, duke treguar se për ‘zonjën’ do jetë tepër e vështirë. Kjo edhe për faktin se Sevillia është skuadra eksperte e këtij sezoni.

Në prag të gjysmëfinales së kthimit trajneri Allegri ka kërkuar qetësi dhe personalitet nga skuadra, ndërsa duhet t’ia dalë pa Pogba-n, i cili dha asistin në ndeshjen e parë. Francezi u dëmtua në fundjavë dhe duket se ka mbyllur sezonin më të keq për të.

Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër e kthimit do të luhet në Gjermani me Bayern Leverkusen që do tentojë të përmbysë humbjen në Romë. Skuadra italiane fitoi 1-0 në ‘Olimpico’ me golin e Bove dhe finalja e Europa League është objektivi i madh edhe për faktin se është pothuajse mundësia e vetme për të shkuar në Champions sezonin e ardhshëm.

Lajmi i mirë për verdhekuqtë është se të gjithë lojtarët janë rikuperuar dhe në dispozicion, ndërsa në prag të sfidës trajneri Jose Mourinho i ka kërkuar një sforco skuadrës për të lumtuaruar tifozët.

Sakaq edhe Conference League do luajë dy gjysmëfinalet e kthimit. Në Basel Fiorentina do kërkojë përmbysjen pas humbjes 1-2 në Firence, ndërsa West Ham në Holandë duhet të mbrojë fitoren 2-1 që mori një javë më parë në Angli kundër Az Alkmar.

Previous articleShitet libri më i shtrenjtë në botë
Next articleTom Hanks do të donte Idris Elba në rolin e James Bond