Home LifeStyle Lista e këngëtarëve më të pasur në Bitani, ja se në cilin...

Lista e këngëtarëve më të pasur në Bitani, ja se në cilin vend rënditen Dua Lipa dhe Rita Ora

Publikohet lista e muzikantëve të rinj më të pasur në Mbretërin e Bashkuar. Në mesin e tyre vihen re dy këngëtaret Shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa.

Këngëtarja Dua Lipa renditet në vendin e tetë, me 43.5 milion paund pas suksesit të albumit të saj “Future Nostalgia” dhe partneriteteve me Versace, YSL, Puma dhe Evian. Rita Ora nga ana tjetër renditet e 13 me 26.5 milion paund.

Ed Sheeran është këngëtari që ka kryesuar listen. Kantautori, 30-vjeçar, ka rritur vlerën e tij, të vlerësuar në 12 muajt e fundit në 236.5 milionë paund.

Harry Styles mban vendin e dytë në listë me 80 milionë paund. Vetëm pas ndarjes së grupit One Direction, Harry fitoi 37 milionë paund. Që atëherë ai e ka dyfishuar me karrierën e tij të suksesshme solo dhe rolet e aktrimit.

“Heat Rich List 2021” publikon listen e plotë të artistëve.

Ed Sheeran, 30 vjeç, (236.5 milion £)

Harry Styles, 27 vjeç, (80 milion £)

Little Mix (66,7 milion £)

Niall Horan, 28 vjeç, (57.5 milion £)

Cara Delevingne, 29, (52 milion £)

Louis Tomlinson, 29, (47 milion £) dhe Liam Payne, 28, (47 milion £)

Asnjë shtatë për shkak të vendit të gjashtë të përbashkët

Dua Lipa, 26, (43,5 £)

Zayn Malik, 28, (38.m £)

Sam Smith, 29, (36.8 m)

Daisy Ridley, 29 vjeç, (32.8 milion £)

John Boyega, 29 vjeç, (28.5 milion £)

Rita Ora, 30, (26.5 milion £)

Stormzy, 28, (23.5 milion £)

KSI, 28, (19.6 milion £)

Lewis Capaldi, 25, (17 milion £)

George Ezra, 28 vjeç, (14.2 milion £)

Sophie Turner, 25, (14.1 milion £)

Jesy Nelson, 30, (13.5 milion £)

Zbulimi (12 milion £)

Tom Holland, 25 vjeç, (11 milion £)

Tommy Mallet, 29 vjeç, (9.7 milion £)

Maisie Williams, 24, (8.7 milion £)

Sam Faiers, 30 vjeç, (8 milion £)

Millie Bobby Brown, 17 vjeç, (7.2 milion £)

Jake Bugg, 27, (6.1 milion £)

Saoirse Ronan, 27 vjeç, (5.9 milion £)

Jodie Comer, 28, (5.7 milion £)

Anne-Marie, 30, (5.4 milion £)

Dave, 23, (5.2 milion £)

Previous articleLigjet më të çuditshme të drejtimit të automjeteve në botë
Next articleKush është bosi i kokainës që denoncoi Basha? Kërkohet nga SPAK hetimi i deklaratës së kryedemokratit