Home Bota Libri i ri pretendon se mbretëresha Elizabeth e ka hequr qëllimisht foton...

Libri i ri pretendon se mbretëresha Elizabeth e ka hequr qëllimisht foton e Sussexes në urimin për Krishtlindje

Ju kujtohet dhjetori 2019?  Mbretëresha Elizabeth mbajti fjalimin e saj tradicional të Krishtlindjeve dhe vëzhguesit mbretërorë e vunë re shpejt se ndërsa ajo ishte e rrethuar nga fotot e familjes së saj  nuk kishte një foto të Meghan Markle dhe Princit Harry.

Në atë kohë, komentuesit në Instagramin e Mbretëreshës të fjalimit të saj ishin të shumta. Ata vunë re mungesën e Meghan dhe Harry dhe nuk ngurruan të akuzonin se veprimi ishte i qëllimshëm.

Një libër i ri po del duke hedhur dritë mbi situatën. Në Brothers and Wives: Inside the Private Lives of William, Kate, Harry dhe Meghan, autori Christopher Anderson pretendon se Mbretëresha hoqi qëllimisht një foto të Sussexëve.

Një burim i tha Christopher-it se ajo “shikoi mbi tavolinat ku ishin renditur fotografitë që kishte zgjedhur me aq dashuri”, më pas vuri në dukje një foto me kornizë të Sussex-ëve me djalin e tyre Archie dhe tha: “Ajo, mendoj se nuk na nevojitet”.

Sido që të jetë, Mbretëresha i bëri thirrje Sussexëve në vetë fjalimin e saj duke iu referuar ardhjes së Archie, duke thënë: “Dyqind vjet nga lindja e stërgjyshes sime, Mbretëreshës Viktoria, Princi Philip dhe unë kemi qenë të kënaqur të mirëpresim stërnipin tonë të tetë në familjen tonë.”

*Ripublikimi i këtij artikulli mund të bëhet vetëm përmes citimit të autorsisë.

Previous articleReagon Basha, fton “firmëtarët” e Berishës: 18 Dhjetori, pikë kthese pas 31 vitesh tranzicion
Next articleRingjallja e PD-së pas Foltores? Thjesht mashtrimi i fundit i Sali Berishës, që humb zgjedhjet prej 10 vitesh