Home Kronika Lezhë/ Vihen në pranga 2 persona për armëmbajtje pa leje, silleshin si...

Lezhë/ Vihen në pranga 2 persona për armëmbajtje pa leje, silleshin si pjesë e uniformave blu

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 2 persona pasi gjeti në kotrrolin që iu bë automjetit të tyre, 1 armë zjarri pistoletë dhe fishekë, të cilat ishin pa leje.

25-vjeçari Darling Gjoni  ishte drejtuesi i automjetit në të cilin u gjetën 1 psitoletë, 5 fishekë, fanelina dhe dybi. Darling po  udhëtonte me Amarildo Ndrecën si pasagjer dhe të dy akuzohen për “Armëbajtje pa leje” dhe “Mbajtje pa të drejtë të uniformës”, pasi silleshin sikur ishin pjesë e uniformave blu.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Previous articleSamiti/ Gjikondi: Historike! Hap zyrtar për hyrjen e vendit në Union
Next articleKarburanti, materialet dhe krahu i punës po rrisin koston e ndërtimit