Home Sport Lëvizjet e Merkatos në Serie A

Lëvizjet e Merkatos në Serie A

seria-300x240Më 3 janar filloi merkatoja e dimrit për sezonin 2012/13 gjatë të cilës klubet do të kishin mundësi të forconin ekipet me blerje të reja dhe të largonin ata futbollistë që cilësoheshin të panevojshëm për skuadrën.

U pritën blerje të mëdha por pa ndodhën. Përveç Mario Balotellit te Milan, Sneijder te Galatasaray dhe Llorente te Juventus (nga 1 korriku), Serie A nuk është se pordhoi një merkato shumë të mirë.

Më poshtë keni mundësinë të njiheni me të gjitha lëvizjet e Serie A në këtë merkato:

Atalanta

AFRIME: Giorgi (Palermo), Canini (Genoa), Budan (Palermo), Scaloni (d, Lazio), Livaja (Inter), Brienza (Palermo), Del Grosso (Siena)

LARGIME: Peluso (Juventus), Manfredini (Genoa), Scozzarella (Ternana), Schelotto (Inter).

Bologna

AFRIME: Naldo (Granada), Moscardelli (Chievo), Christodoulopoulos (Panathinaikos)

LARGIME: Pisanu (Montreal Impact), Federico Rodriguez (Montevideo Wanderers), Portanova (Genoa), Acquafresca (Levante), Gimenez (Grosseto)

Chievo

AFRIME: Seymour (Genoa), Ujkani (Palermo), Sampirisi (d, Genoa), Spyropoulos (Panathinaikos), Acerbi ( Milan), Hauche (Racing Avellaneda), Acerbi (Genoa)

LARGIME: Granoche (Cesena), Iori (c, Padova), Viotti (Cremonese), Di Michele (Reggina), Sorrentino ( Palermo), Rigoni (Genoa), Moscardelli (Bologna)

Catania

AFRIME: Cani (Polonia Varsavia), Gyoember (Dukla Banska Bystrica).

LARGIME: Morimoto (Al Nasr), Paglialunga (Hercules).

Cagliari

AFRIME: Cabrera (Nacional).

LARGIME: Larrivey (Atlante), Rui Sampaio (Beira Mar), Ceppelini (Lumezzane)

Fiorentina

AFRIME: Giuseppe Rossi (Villarreal), Larrondo (Siena), Wolski (Legia Varsavia), Compper (Hoffenheim), Sissoko (Paris Saint Germain)

LARGIME: Della Rocca (Siena), Olivera (Genoa), Seferovic (Novara), Cassani (Genoa)

Genoa

AFRIME: Matuzalem (Lazio), Floro Flores (Granada), Pisano (Palermo), Manfredini (Atalanta), Nadarevic (Varese), Olivera (Fiorentina), Portanova (Bologna), Cassani ( Fiorentina), Rigoni (Chievo)

LARGIME: Merkel (Udinese), Anselmo (Palermo), Canini ( Atalanta), Piscitella (Modena), Seymour (Chievo), Sampirisi (Chievo), Melazzi (Danubio), Acerbi (Chievo)

Inter

AFRIME: Rocchi (Lazio), Kovacic (Dinamo Zagabria), Kuzmanovic (Stuttgart), Schelotto (Atalanta).

LARGIME: Sneijder (Galatasaray), Duncan (Livorno), Mariga (Parma), Coutinho (Liverpool), Livaja (Atalanta).

Juventus

AFRIME: Peluso (Atalanta), Llorente (Athletic Bilbao, nga 1 korrik 2013), Cevallos (Liga Deportiva de Quito), Anelka (Shangai Shenua), Sakor (Rosenborg)

LARGIME: Lucio (San Paolo), Giandonato (Cesena)

Lazio

AFRIME: Pereirinha (Sporting Lisbona).

LARGIME: Matuzalem (Genoa), Rocchi (Inter), Scaloni ( Atalanta), Zauri (Pescara), Sculli (Pescara), Carrizo (Inter)

Milan

AFRIME: Zaccardo (Parma), Balotelli (Manchester City), Salamon (Brescia)

LARGIME: Pato (Corinthians), Valoti (AlbinoLeffe), Mesbah (Parma), Strasser (Parma), Acerbi (Chievo), Coppola ( Torino), Emanuelson (Fulham), Carmona (Saragozza).

Previous articleMaradona fiton gjyqin me Italinë
Next articleNATO: Dënohet sulmi në Ambasadën e SHBA-ve në Turqi