Home Rajoni Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

 

 

Një tërmet me magnitudë paraprake 6.2 të Shkallës Rihter lëkundi mëngjesin e kësaj të hëne ishullin e Kretës, në Greqi. Tërmeti ra në orën 09:17 me orën lokale.

Lëkundjet sizmike e kishin epiqendrën 10 kilometra nga Ano Arhanes dhe 20 kilometra nga Irákleion. Thellësia e valëve sizmike ishte 2 kilometra.

Momentalisht nuk dihet nëse nga këto lëkundje ka dëme. Mediat vendase raportojnë se banorët dolën të frikësuar në rrugë për shkak të lëkundjeve të forta.

SOURCEBulevard News
Previous articleViti i ri shkollor/ Ina Zhupa: Keqmenaxhimi rëndon mbi mësuesit dhe nxënësit, tekstet aspak cilësore
Next articleRama mbërrin në Prishtinë, kush janë dy ministrat e Kurtit që e pritën në aeroport