Home Politike Largime nga puna pas datës 25 prill? Erion Veliaj: Në administratë ka...

Largime nga puna pas datës 25 prill? Erion Veliaj: Në administratë ka njerëz që të kohës së Lulzim Bashës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh edhe drejtues politik i PS në kryeqytet teksa komentoi fushatën elektorale tha se nëse fiton Partia Socialiste nuk do të ketë largime nga puna.

Veliaj u shpreh se në administratë ka njerëz që të kohës së Lulzim Bashës.

“Sigurisht që më janë shtuar orët e punës. Mbarova mbrëmë në mesnatë një emision dhe jam këtu sërish sot para se të nis orarin e punës. Unë besoj që ky është një vend i lirë. Ne problem kemi nga ata që flenë e nuk bëjnë asnjë punë, jo nga ata që punojnë. Nga ata që bëjnë dy-tre angazhime nuk ka keq. Ne kemi aty edhe njerëz që të kohës së Lulzim Bashës, respektoj faktin që jemi në të njëjtin vend pune, por që bëjmë fushata të ndryshme. Do jetë fushata e parë që ne do të shpëtojmë nga klasat me dy turne. Infermierët dhe mjekët kanë pasur rritje rroge 40%, absolutisht e merituar. Për dikë që premton të ulë taksën e oligarkëve, praktikisht nga diku do të dalin këto lekë. Njerëzit mendojnë më shumë për xhepin e tyre, se për partitë. Unë besoj se kush voton PS, ka një garanci se më datë 26 janë të gjithë nëpër punë, nuk ka thirrje për largime nga puna”, tha Veliaj për News24.

SOURCEBulevard News
Previous articleMajko: Fitojmë mandatin e tretë, por do jemi të detyruar që të rishpikim veten. Kthyem në sukses tërmetin e pandeminë
Next articleShqipëria merr vaksinën ruse dhe kineze, Matthew Palmer tregon si do të ndikojë në marrëdhëniet me SHBA