Home Kronika Lajmi Fundit/ Nje i ri i ve flaken vetes ne Currila ne...

Lajmi Fundit/ Nje i ri i ve flaken vetes ne Currila ne Durres

E plotesuar/ Vetem pak minuta me pare nje i ri i ka vene  flaken vetes ne bregdetin e Currilave ku shtrihen disa lokale rrjesht. Policia ka bere te ditur se ka qene ora rreth 16.00, kur ne lagjen 1 Durres eshte vetedjegur shtetasi R.P 28 vjec banues ne Durres i cili ndodhet  ne Spitalin Rajonal te Durresit nen kujdesin e mjekeve. Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak  ka qene gjendja e renduar psikologjike.  Te pranishmit qe kane qene prezent aty jane befasuar nga veprimi i te riut i cili i ka vene  flaken vetes. Burime te Bulevard News nga vendngjarja thone se kane nderhyre menjehere te pranishmit dhe  eshte bere i mundur  neutrazilimi i veprimit te tij per te djegur veten. Nderkohe qe jane lajmeruar urgjenca dhe policia, po hetohet dhe per shkaqet qe derguan ne kete veprim ekstrem te riun, identiteti dhe mosha e te cilit ende nuk dihen. Policia ben te ditur se po punon per zbardhjen e plote te shkaqeve te ngjarjes.

Foto prane vendit ku ndodhi ngjarja 

/Bulevard News