Home Bota Lajm i trishtë! Humb jetën në moshën 50-vjeçare trajneri i njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë! Humb jetën në moshën 50-vjeçare trajneri i njohur (Emri+Foto)

Trajneri i njohur rus dhe kreu i ekipit arteve marciale të Rajonit Novosibirsk, Sergej Lepjakhov, ka humbur jetën zonën e Operacioneve Speciale Ushtarake në Ukrainë.

Lajmi për vdekjen e tij u publikua në faqen zyrtare të Institucionit Autonom Shtetëror “Shkolla e Arteve Marciale Sportive”.

“Sergej Vladimiroviç doli vullnetar për të shkuar në front, ku vdiq heroikisht në betejë në vijën e parë, pasi një burrë dhe një luftëtar vdesin, duke mbrojtur atdheun e tyre”, thuhet në mesazh.

Ai vdiq në moshën 50-vjeçare.

Previous articleNdotje në rrugët e reja, Rama apel: S’do lejojmë që të pacipët të dëmtojnë Shqipërinë e rilindur turistike, së shpejti paketë e re ndëshkimesh
Next articleKontrata e Spalletit me Napolin – klubi italian do të kërkojë tre milionë euro dëmshpërblim