Home Sociale Kush tentoi të hapte restorantin e Nusretit në Tiranë? Gazetari tregon shifrën...

Kush tentoi të hapte restorantin e Nusretit në Tiranë? Gazetari tregon shifrën e “çmendur” që kërkoi kuzhinieri turk

Një biznesmen shqiptar ka tentuar të sjellë brendin e restoranteve të Nusretit në Tiranë. Kështu ka deklaruar gazetari i kronikës Artan Hoxha.

Ai u shpreh se personi në fjalë kishte kërkuar të merrte brendin e Nusretit, për të hapur një restorant në Tiranë, por kuzhinieri i famshëm Nusret Gokçe kishte kërkuar plot 7 milionë dollarë.

“Është tentuat ta sjellin këtu Nusretin si brend. Donte dikush nga këta të sillte Nusretin si brand në Tiranë, por kërkoi 7 milionë dollarë.”, u shpreh gazetari Hoxha në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Nusret ka aktualisht linjë restorantesh në 7 vende të botës, përfshi Greqinë dhe vendlindjen e tij Turqi, ku ka 9 restorante.

Previous articleArrestimi i efektivit për vjedhje, Salianji: Polic në Shqipëri, skifter në Itali
Next articleRepublika e Parë: Përpjekja kroate për të ndezur “frontin e jugut” në Kosovë