Home Politike Kush janë deputetët e PD të pranishëm në mbledhjen e Kuvendin Kombëtar

Kush janë deputetët e PD të pranishëm në mbledhjen e Kuvendin Kombëtar

Sot Partia Demokratike ka mbledhur Kuvendin Kombëtar në Pallatin e Sportit ‘Asllan Rusi’. LSA ka realizuar disa fotografi të momenteve kur Lulzim Basha ka hyrë në sallë dhe është pritur me ovacione nga simpatizantët.

Ndërkohë që në rreshtin e parë krahas anëtarëve të Kryesisë janë rreshtuar krah tij dhe disa deputetë të Grupit Parlamentar.

Ta pranishëm në punimet e Kuvendit Kombëtar të PD-së kanë qenë deputetët:

Flutura Açka

Arbi Agalliu

Andia Ulliri

Merita Bakiu

Eranda Tase Bano

Kreshnik Çollaku

Seladin Jakupllari

Ndërkohë që një nga deputetet më të reja, Ori Nebija i është bashkuar Kuvendit Kombëtar të PD-së së Lulzim Bashës. Deputetja dha dorëheqjen nga Kryesia e PD, pasi në atë mbledhje u vendos së do mbaheshin zgjedhjet me 29 korrik.

Previous articleShkrim për opinionin publik, në pamundësi të polemizimit me një mediokër politik
Next articleCDU përshëndet Bashën dhe Kuvendin e PD: Shqipëria ka mjaft parti që s’i shërbejnë vendit, por interesave personale