Home Kronika Kush është shënjestra e të shtënave me armë në Shkodër, ish drejtor...

Kush është shënjestra e të shtënave me armë në Shkodër, ish drejtor i ALUIZNI-t në Shkodër, i akuzuar më parë për vrasje

Ardian Kiri ishte shënjestër e të shtënave me armë në Shkodër pas përplasjes me Kristian Fermosin. Kiri ka qenë drejtor i ALUIZNI-t në Shkodër, por ka qenë edhe më parë  i akuzuar për vrasjen e Marjan Martinit dhe tentativës për vrasje të Nik Gjonlulaj dhe djalit të tij Amarildo Gjonlulaj.

Gjykata e ka dënuar Kirin vetëm për akuzën e “Armë mbajtjes pa leje” me 5 vite burgim ndërsa Apeli e la të lirë.

Previous articleGjendet granatë dore në rrënojat e një pallati në Krujë
Next articleZgjedhjet vendore/ Ilir Meta takim me Sali Berishën në selinë e PD-së