Home Politike Kush do e drejtojë PD-në? Gjykata merr vendimin…

Kush do e drejtojë PD-në? Gjykata merr vendimin…

Gjykata e Apelit të Tiranës ka shtyrë vendimin për vulën e Partisë Demokratike.

Mësohet se pasi u tërhoq për gjykim, trupa e Gjykatës vendosi se do të shprehet në një moment të dytë, në lidhje me kërkesën e përfaqësuesit të PD, Ivi Kaso për legjitimin e ankimimit të grupit Alibeaj. Ndërkohë, vazhdon gjykimi në themel me të dyja palët.

Gjykata pritet që të vendosëse kujt i takon udhëheqja e PD-së, pasi vitin e kaluar ia kaloi drejtimin grupimit të “Rithemelimit” dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, por ky vendim u apelua nga kreu i grupit parlamentar, Enkeljd Alibeaj.

Paralelisht, opozita po zhvillon edhe një protestë para Kryeminsitrisë, ku kërkon dorëheqjen e Edi Ramës.

Previous articleOrkestra e Harqeve vë në skenë veprën e E-dur të A. Dvorzhak në Teatrin Aleksandër Moisiu, në drejtimin e dirigjentit Petrika Afezolli
Next articleProtesta/ Berisha: 4 mln euro për instilacionin në Kryeministri, të mjaftueshme një muaj për ilaçet e pensionistëve. Rama një krim-ministër