Home Ekonomia Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me...

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Sot, më 28 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.7 lekë dhe shitet me 103.5 lekë.

Euro blihet me 110.3 lekë dhe shitet 111 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 127.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113 lekë, ndërsa në shitje me 114 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75.2 lekë dhe në shitje me 77 lekë.

Previous articleProtestuesit kundër Vuçiqit në Serbi rrethuan televizionin shtetëror dhe Kuvendin
Next articleParashikimi i motit për ditën e sotme. Edhe këtë të dielë nuk do të mungojnë reshjet e shiut